Relacja z XVI Kongresu ISHNE w Lyonie

W dniach 4-6 czerwca w Lyonie odbył się XVI Kongres International Society of Holter and Noninvasive Electrocardiology (ISHNE), w którym nasz Sekcja wzięła bardzo aktywny udział. Po raz kolejny możemy z dumą przyznać, że polska elektrokardiografia nieinwazyjna to absolutna światowa czołówka i że przez najbliższe lata się to raczej nie zmieni. Zapraszamy do lektury relacji prosto z upalnego Lyonu.

O największym "naszym" sukcesie już informowaliśmy, ale tak miłą wiadomość warto powtórzyć. Pani Profesor Iwona Cygankiewicz została wybrana na stanowisko Wiceprezydenta ISHNE na kadencję 2015 - 2017. W Zarządzie Towarzystwa zasiadać będzie też Pan Profesor Ryszard Piotrowicz jako ustępujący Prezydent.

Polska była bardzo widoczna także w naukowej części spotkania. Wykłady wygłosili Iwona Cygankiewicz, Małgorzata Kurpesa, Katarzyna Bieganowska, Jerzy Krzysztof Wranicz, Michał Chudzik, Paweł Ptaaszyński, Jerzy Sacha, Marek Jastrzębski, sesjom przewodniczyli Iwona Cygankiewicz, Małgorzata Kurpesa, Jerzy Krzysztof Wranicz, Michał Chudzik. Mieliśmy też okazję oglądać kilkanaście posterów autorstwa polskich badaczy. Wszystkie polskie wystąpienia spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem i gorącą momentami dyskusją słuchaczy.

Oczywiście nie zabrakło okazji do spotkań i rozmów kuluarowych, gdzie słychać było głownie dwa języki - angielski i polski.

XVII Kongres ISHNE odbędzie się dwa lata w Kanadzie. Jak się udało nieoficjalnie dowiedzieć Waszemu repoterowi kongres w 2021 roku może odbyć się w Polsce.

Bartosz Szafran