Aktualności i Wydarzenia

Kasprowisko już za miesiąc!

Dokładnie za miesiąc, 6 kwietnia rozpocznie się doroczne spotkanie szkoleniowo - naukowe Asocjacji Elektrokardiologii Nieinwazyjnej i Telemedycyny!

Program Kasprowiska 2022 jest już gotowy, ostateczny i bardzo ciekawy. Gościć będziemy w Hotelu Mercure Kasprowy Zakopane ponad 100 znakomitych wykładowców przede wszystkim z Polski, ale też i całego świata. Przygotowaliśmy dla Państw kilkadziesiąt sesji i warsztatów, myślę, że uczestnicy jak zawsze będą mieli problem z wyborem, na którą z czterech sal się wybrać!

Termin zgłaszania przypadków na Maraton EKG przedłużony!

Informujemy, że termin zgłaszania przypadków na Maraton EKG został przedłużony do 31 grudnia 2021. W tym roku najpopularniejsza sesja Kasprowiska odbywa się pod hasłem "Ten jeden szczegół..." Temat bardzo prawdziwy, bo wiemy doskonale jak małe szczegóły a czasem tylko jeden załamek, jedna ewolucja w jednym odprowadzeniu dają nam klucz do rozpoznania. Te szczegóły trzeba umieć zobaczyć, rozpoznać i wyciągnąć wnioski..

Propozycje przypadków należy nadsyłać mailowo na adres [email protected]

List Profesor Katarzyny Biernackiej, Przewodniczącej AENIT PTK

Serdecznie witam wszystkich Członków Asocjacji Elektrokardiologii Nieinwazyjnej i Telemedycyny! Dzięki wysiłkom poprzedniego Przewodniczącego, dr Bartosza Szafrana i Zarządu Sekcji, działającego w latach 2019-2021 oraz Państwa decyzji, od 27. września 2021r jesteśmy asocjacją.

Rejestracja na Kasprowisko 2022 otwarta!

Na dokładnie pół roku przed inauguracją ruszyła rejestracja na Kasprowisko 2022! Formularz rejestracyjny znajdziecie tutaj: http://kasprowisko.pl/kasprowisko2022/register/email/
Szczegółowe informacje o konferencji: kasprowisko.pl
Nasza konferencja wraca do Hotelu Mercure Kasprowy Zakopane, liczba miejsc noclegowych jest w nim ograniczona, radzimy zatem się pospieszyć!

Rekomendacje telemedyczne opublikowane!

Bardzo dobra wiadomość!
Ukazało się zaktualizowane stanowisko dotyczące rozwiązań telemedycznych w kardiologii!! Powstało dzięki współpracy Komisji Informatyki i Telemedycyny PTK, SENiT i PAN.

Telemedicine solutions in cardiology: a joint expert opinion by the Information Technology and Telemedicine Committee of the Polish Cardiac Society, the Section of Noninvasive Electrocardiology and Telemedicine of the Polish Cardiac Society, and the Clinical Research Committee of the Polish Academy of Sciences (short version, 2021)

Kasprowisko 2021 już za miesiąc

Przypomnijmy, że w tym roku nasza konferencja to trzy (a w zasadzie cztery) w jednym - Konferencja Szkoleniowa SENiT PTK oraz International Congress Of Elecetrocardiology (połączony 21. Kongres ISHNE i 48. Kongres ISE). Dodatkiem są tradycyjne warsztaty Cardiology Meets Physics and Mathematics.

Grant SENiT 2021!

Miło nam ogłosić że zgodnie z krótką, ale jednak już tradycją Zarząd SENiT w czasie przyszłorocznego Kasprowiska przyzna Grant naukowy naszej Sekcji, który opiewa na kwotę 60 000 PLN.

Sesja SENiT na Kongresie PTK

Już jutro rusza XXIV Międzynarodowy Kongres PTK. Jak wszyscy wiemy, w tym roku kongres odbędzie się w internecie. Uczestnictwo w Kongresie dla lekarzy jest bezpłatne i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Logowanie uczestników możliwe będzie poprzez wykorzystanie loginu i hasła portalu mp.pl lub po utworzeniu konta uczestnika Kongresu na podstawie nr PWZ.

Komunikat Sekcji Elektrokardiologii Nieinwazyjnej i Telemedycyny oraz Komisji Informatyki i Telemedycyny PTK z dnia 13 marca 2020: Realizacja kardiologicznej telerehabilitacji hybrydowej w okresie pandemii COVID-19

W związku z zaistniałą sytuacją związaną z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, istotnie podwyższonym ryzykiem ciężkiego przebiegu COVID-19 oraz istotnym narażeniem pacjentów kardiologicznych opuszczających miejsce zamieszkania, Komisja Informatyki i Telemedycyny oraz Sekcja Elektrokardiologii Nieinwazyjnej i Telemedycyny Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, rekomenduje:

Strony